Opakowania dla piekarni i cukierni: torebki, zamknięcia i torby w skrócie

Dla piekarni i cukierni Elke Plastic oferuje 35 artykułów w 9 rodzajach torebek i toreb: torebki płaskie od 2,23 € netto za karton, torby z dnem krzyżowym i z płaskim dnem, doypacki, rożki i papierowe torby na zakupy, a do zamykania U-clipsy. Nie ma minimalnej wartości zamówienia, a od 200 € netto wartości towaru dostarczamy bezpłatnie.

Ceny netto w euro, stan na: 20.10.2026. Wiążąca jest zawsze cena w sklepie. Informacje bez gwarancji.

Jakie opakowania są dostępne na wypieki

Rodzaje opakowań dla branży piekarniczej, cena za karton netto
RodzajArtykułyCena od (€)Cena do (€)
Doypack1737,72580,58
Torebki płaskie52,23116,08
Torby z dnem krzyżowym334,65153,37
Torby z płaskim dnem342,14144,93
Torby z płaskim dnem Natron258,95102,36
Torby papierowe228,6745,77
Rożki papierowe135,4579,91
Torby z płaskim dnem 4-warstwowe166,43120,55
Woreczki strunowe115,42252,02

Tabela pokazuje wszystkie artykuły oznaczone w sklepie dla branży piekarniczej (314 wariantów). Ceny dotyczą kartonu, liczba sztuk jest podana na stronie produktu. Wszystkie liczby pochodzą bezpośrednio z katalogu.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar torebki do wypieków

Przyjmij wymiar produktu plus zapas: szerokość torebki powinna być co najmniej o 20 mm większa od produktu, a długość torebki co najmniej o 50 mm, aby na górze zostało miejsce na zamknięcie. Tabela pokazuje dla pięciu typowych wypieków najmniejszą pasującą torebkę płaską (LDPE, 50 µm) z katalogu.

Odpowiednia torebka płaska do każdego wypieku (wymiary orientacyjne produktu, zmierz je dla swojego produktu)
WypiekWymiar produktu (mm)Najmniejsza torebka płaska (mm)Cena za karton (€)Sztuk w kartonieCena za sztukę (ct)
Bułka90 × 90120 × 18014,451 0001,4
Croissant70 × 130100 × 20013,741 0001,4
Ciastko70 × 70100 × 1509,891 0001,0
Precel120 × 120150 × 20019,221 0001,9
Chleb, 500 g100 × 220150 × 30025,121 0002,5

Jaki rodzaj torebki do czego

  • Torebki płaskie to elastyczne standardowe rozwiązanie dla bułek, wypieków i ciastek, dostępne w bardzo wielu rozmiarach.
  • Torby z dnem krzyżowym i torby z płaskim dnem stoją na ladzie w pozycji pionowej i nadają się do słodyczy i wypieków, także z widokiem na zawartość.
  • Doypacki są dostępne m.in. z papieru kraftowego z okienkiem, z zamknięciem strunowym do ponownego zamykania.
  • Rożki z krystalicznie przezroczystego PP nadają się do luźnych słodyczy i wypieków, rożek wystarczy u góry po prostu zakręcić.
  • Papierowe torby na zakupy w kolorze brązowym i białym z płaskim uchwytem są przeznaczone do sprzedaży na wynos.

Zamykanie toreb

Do szybkiego zamykania toreb bez taśmy klejącej i maszyny są U-clipsy 33 i 40 mm oraz taśmy klipsowe. Wybór znajdziesz w kategorii U-clipsy i taśmy klipsowe.

Przydatność do kontaktu z żywnością i dokumenty

To, czy artykuł jest przeznaczony do kontaktu z żywnością, jest podane na stronie danego produktu. Karty danych i deklaracje zgodności znajdziesz w archiwum kart danych.

Zamawianie i indywidualne życzenia

Nie ma minimalnej wartości zamówienia, zamawia się w kartonach, a z każdym dodatkowym kartonem cena za karton spada. Dla toreb z nadrukiem lub wykonywanych indywidualnie możliwa jest produkcja na zamówienie, minimalna ilość zależy od zlecenia.

Najczęstsze pytania o opakowania dla piekarni

Jaka torebka pasuje do bułek?

Do bułki o wymiarach ok. 90 × 90 mm pasuje torebka płaska 120 × 180 mm. Karton z 1 000 sztukami kosztuje 14,45 € netto, czyli 1,4 ct za sztukę.

Czy są torebki z widokiem na zawartość?

Tak. Przezroczyste torebki płaskie, torby z dnem krzyżowym i z płaskim dnem pokazują produkt, a doypacki z papieru kraftowego są dostępne z okienkiem.

Czym zamykać torebki w piekarni?

U-clipsami (33 i 40 mm) lub taśmami klipsowymi. Torebki z zamknięciem strunowym można wielokrotnie otwierać i zamykać bez dodatkowego zamknięcia.

Od jakiej ilości można zamawiać?

Nie ma minimalnej wartości zamówienia. Zamawia się w kartonach, a od 2, 5 i 10 kartonów obowiązują korzystniejsze ceny za karton.

Czy mogę zamówić torebki z własnym nadrukiem?

Tak, przy wielu artykułach możliwa jest produkcja na zamówienie. Minimalna ilość zależy od zlecenia, dlatego zapytaj o zlecenie indywidualnie.

Jakie są rozmiary papierowych toreb na zakupy?

Papierowe torby na zakupy są dostępne w kolorze brązowym i białym, w kilku rozmiarach i gramaturach papieru. Rozmiar i zawartość kartonu są podane przy każdym wariancie.